Meniu

2018-08-09
Tėvelių dėmesiui!
2018-05-17
Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Daugiau

2020 - Spalis 21
2829300102030440
1920212223242543
PrATKPnŠS
Mokyklos langas » Rugsėjis

Mokslo ir žinių diena mokykloje prasidėjo Šv. mišiomis Sudervės Švč.Trejybės bažnyčioje, kur kunigas Kęstutis Masevičius palaimino mokyklos bendruomenę, tėvus bei svečius.
Mokykloje vyko mokslo metų atidarymo šventė. Visus susirinkusiuosius sveikino, drąsiai žengti į žinių šalį linkėjo mokyklos direktorė Teresa Mlynska, Sudervės seniūnė Česlava Povilovič bei dešimtokai. 18 pirmokų apsidžiaugė gavę puikias kuprines su mokyklinėmis priemonėmis, už kurias esame dėkingi fundacijai „Pomoc Polakom na Wschodzie“ Su naujais mokslo metais mielieji mokiniai, mokytojai ir tėveliai!

Mokyklos mokiniai rugsėjo mėn. realizavo projektą „Piewcy dziejów Laudy- śladami Henryka Sienkiewicza i Czesława Miłosza”. Projektą parašė istorijos mokytoja L. Lapševič, finansavo fundacija „Pomoc Polakom na Wschodzie“ ir mokinių tėvai. Projekto metu mokiniai susipažino su žinomų lenkų biografijomis bei aplankė Kėdainius, Šeteinius , Šventybrastį, Krekenavą, Bistrampolio dvarą bei kitas vietas paminėtas H.Sienkievičiaus ir Č.Milošo kūriniuose. Visą rugsėjį mokiniai dalyvavo žinių konkurse ir talpino medžiagą Facebook puslapyje Historia Polski Suderwa, patys ieškojo nuotraukų projekto tematika, komentavo jas. Esame dėkingi fundacijai „Pomoc Polakom na Wschodzie“ už suteiktas galimybes pažinti Lietuvos ir Lenkijos kultūrą bei istoriją.

<

5-10 klasių mokiniai papuošė savo klasės duris medžiaga apie pasirinktą Europos kalbą „Apie mokyklą linksmai“. Taip atsirado spalvotos ir gražios durys su anglų, prancūzų, rusų, ispanų, čekų kalbų frazėmis, posakiais, žodžiais bei įvairiais dekoro elementais.

Ruduo – tai gražus metų laikas, kai gamta nudažo žemę įvairiausiomis spalvomis, kai mūsų sodai atiduoda sunokusius vaisius ir daržoves. Rugsėjo mėnesio paskutiniąją savaitę mūsų mokykloje vyko darbelių iš rudens gėrybių paroda. Spalvoto ir turtingo rudens darbeliai visą savaitę džiugino bendruomenę. Mokiniai padarė įvairius darbelius iš daržovių, vaisių ir kitų rudens gėrybių, nustebino savo originalumu, išradingumu ir kūrybiškumu.

Rugsėjo 30 d.Lenkijoje yra švenčiama Vaikino diena.Ta proga mokyklos mergaitės pakvietė visus 5-10 klasių vaikinus į mokyklos aikštę ir pasveikino su švente bei įteikė saldžių dovanėlių su šypsena. Vaikinai buvo pakylėti ir laimingi.

Gražią rugsėjo popietę 8 klasės mokiniai Europos parke dalyvavo edukacinėje pamokoje apie šiuolaikinį meną. Čia vaikai stebėjosi įvairių pasaulio šalių skulptorių darbais, o ypač jų dėmesį patraukė lenkų menininko Jeržio „Jotkos“ Kędzioros „balansuojančios“ skulptūros. Tai kūriniai, atradę savo vietas „tarp dangaus ir žemės“. Dar mokiniai domėjosi parko medžiais, grybų pavadinimais, turėjo progos pasilinksminti (pasiausti) skulptūrų – žaidimų aikštelėje.

Atgal