E-Dziennik

Szkoła promocująca zdrowie

2017-09-14
Uwaga, szkoła zatrudni nauczyciela klas początkowych!
2017-08-21
INAUGURACJA NOWEGO 2017-2018 ROKU SZKOLNEGO!
2017-02-02
Uwaga szkoła zatrudni pracowników!
2016-12-22
Przełamanie się Opłatkiem
2016-08-30
INAUGURACJA NOWEGO 2016-2017 ROKU SZKOLNEGO

2017 - Październik 21
0203040506070840
1617181920212242
2930310102030444
Archiwum » Okno szkolne » 2011-2012 r. szk. » Listopad

11 listopada szkoła uczciła święto Dnia Niepodległości Polski. Uczniowie przypomnieli smutne daty w historii Polski, oglądając prezentację, słuchali wierszy o ojczyźnie, śpiewali piosenki. Scenariusz uroczystości przygotowała K. Stankiawiczienie, oprawę muzyczną - I. Bujnowska.
Rada uczniowska na czele z administracją i panią od historii L. Łapszewicz udała się na cmentarz Rossy, aby złożyć hołd i kwiaty na grobie bohatera narodowego, wielkiego wodza - J. Piłsudskiego.

16 listopada podczas pierwszej lekcji szkoła upamiętniła Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W ciągu tygodnia uczniowie na lekcjach technologii i plastyki z papieru robili okręty, które upiększyły szkolny korytarz i były motywem Dnia Tolerancji. Uczniowie wszystkich klas oglądali wzruszającą prezentację o ludziach niepełnosprawnych, innego wyznania i koloru skóry. Uczniowie wierszami nawoływali do bycia dobrymi, tolerancyjnymi.
Dyrektor Teresa Młyńska podziękowała za piękną lekcję dobroci i życzyła wszystkim uczniom wzajemnej tolerancji. Lekcję przyszykowała psycholog szkoły pani J. Rinkunienie z uczennicami klasy 10.

17 listopada uczniowie 7-10 klas szkoły i działu w Rostynianach mieli edukacyjny wyjazd do Wilna. Uczniowie podziwiali uroki miasta z wieży telewizyjnej, zwiedzili muzeum Dziedzictwa narodowego,  Ostrą Bramę, domek św. Faustyny. Punktem końcowym wycieczki zwiedzono seminarium duchowne, gdzie naukię pobiera były wychowanek szkoły Wiktor Kudriaszow, który właśnie oprowadził wycieczkę i zapoznał uczniów z życiem w seminarium.
Organizatorki wycieczki: siostra Jordana, L. Łapszewicz i T. Młyńska. Podczas wycieczki uczniami opiekowali się: J. Darasewicz, A. Dzisewicz, A. Jacznik.

W dniach 11 – 18 listopada odbył się Tydzień Języka Polskiego. Udział brali uczniowie klas 5 – 10. Tematyką było rozważanie o Ojczyznie. Rozpoczęto lekcją patriotyzmu i uczczono 11 listopada Dzień Niepodległości Polski. W ciągu tygodnia uczniowie  wypróbowali siebie w poezji ,,Moja mała ojczyzna”, pisali wypracowania o Ojczyźnie, "Mój bohater- wybitny wśród tłumów” . Najbardziej pracochłonne były prezentacje multimedialne o swej miejscowości. Tydzień Języka Polskiego został uwieńczony konkursem- zabawą ,,Wiem wszystko o mojej miejscowości”. Za najlepsze prace i aktywny udział uczniom wręczeno dyplomy i nagrody.

Biuro zdrowia miasta Wilna inicjowało zajęcia Tae bo w szkołach w celu wzmocnienia sprawności fizycznej uczniów.
Za pośrednictwem pracowniczki przechodni lekarskiej w Suderwie Renaty Mozarskiej w  szkole takie zajęcia odbywają się w listopadzie raz w tygodniu.

22 listopada odbyło się Ogólnoszkolne zebranie rodzicielskie. Dyrektor szkoły Teresa Młyńska przedstawiła rodzicom prezentację multimedialną o pracy szkoły w roku bieżącym, zapoznała z celami i zadaniami. Szeroko opowiedziała o zawartej umowie współpracy z nową szkołą we Włocławku.

24 listopada w auli Polskiego Domu Kultury odbyło się podsumowanie konkursu „Najlepsza szkoła, najlepszy nauczyciel” organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”. Szkoła zostana wyróżniona w IX edycji konkursu „Najlepsza Szkoła Podstawowa” z podziękowaniem dla wszystkich nauczycieli za ofiarną pracę na rzecz polskiej szkoły oraz aktywną działalność społeczną, zaś nauczycielka religii Jolanta Steckiewicz otrzymała podziękowanie.

25 listopada odbyło się święto pasowania uczniów klasy pierwszej. Prowadząca (Agata Jodzewicz, kl. 5) i mądry skrzat (Adrian Lipniewicz, kl. 3) pomagali uczniom 1 klasy przebrnąć po trudnych zadaniach. Dyrektor szkoły Teresa Młyńska pasowała każdego ucznia na Pierwszaka. Życzyła dobrych sukcesów w szkole oraz godnie wykonywać obowiązki obywatela swego państwa.
Scenariusz uroczystości opracowała nauczycielka klasy 1 pani R.Tomaszewicz, piosenek uczyła pani I.Bujnowska, A.Biekszienie.

29 listopada w szkole odbyły się wróżby andrzejkowe. Każda klasa miała przyszykowane wróżby, do których zapraszała wszystkich chętnych. Dobry uśmiech gościł na każdej twarzy.

Nowa i wesoła tradycja w szkole - chrzest uczniów klasy 5 wraz z wychowawczynią L. Łapszewicz. Uczniowie klasy 8 z wychowawczynią A. Biekszienie przygotowali wesołe zadania, z którymi 5-tacy sprężnie poradzili.