E-Dziennik

Szkoła promocująca zdrowie

2017-11-15
Projekt "Razem dla Edukacji"
2017-09-14
Uwaga, szkoła zatrudni nauczyciela klas początkowych!
2017-08-21
INAUGURACJA NOWEGO 2017-2018 ROKU SZKOLNEGO!
2017-02-02
Uwaga szkoła zatrudni pracowników!
2016-12-22
Przełamanie się Opłatkiem

2017 - Grudzień 13
2728293001020348
1819202122232451
Okno szkolne » Grudzień

1 grudnia pierwszacy naszej szkoły obchodzili bardzo ważne święto "Pasowanie na ucznia klasy pierwszej". Ślubowanie pierwszej klasy jest aktualne jak dla uczniów, tak i dla nauczycieli, ponieważ stanowi doskonałą okazję do rozwijania tradycji szkolnych, brania udziału w różnorodnych działaniach szkolnych, realizowania swoich umięjętności w dziedzinie sztuki, tworzenia pozytywnych kompetencji komunikacyjnych i rozwijania poczucia wspólnoty i odpowiedzialności. Pierwszacy wystąpili bardzo znakomicie, szkolna administracja, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie 2-iej, 3- iej i 4-ej klas byli świadkami pięknych piosenek i wierszy.

1 grudnia w szkole odbyła się uczniowska impreza "Chrzest uczniów 5 klasy“. Uczniowie 8 klasy przygotowali różne, ciekawe zadania obejmujące wszystkie przedmioty szkolne na sprawdzenie sprawności, myślenia logicznego, wiadomości z zakresu szkoły. Zadania wykonane na poważnie i na wesoło sprawiły wiele uciechy i radości jak uczniom, tak i widzom. Uczniowie otrzymali medale pamiątkowe, słodycze oraz kosz owoców. Scenariusz święta opracowała wychowawczyni K. Sinkiewicz z wychowankami.

4 grudnia w szkole odbyły się rejonowe zawody siatkarskie 6x6 drużyn mieszanych wśród szkół podstawowych. Drużyna naszej szkoły zdobyła II miejsce. Zawody organizował nauczyciel wychowania fizycznego Zbigniew Sinkiewicz.

5 grudnia do szkoły przybyła delegacja z Politechniki Warszawskiej na czele z prorektorem do spraw studenckich Januszem Walo.
Zostało podpisane porozumienie o sprawowaniu patronatu nad naszą szkołą. W ramach współpracy przewiduje się: organizowanie konkursów dla uczniów, pomoc w organizowaniu obozów naukowych, pomoc w doposażeniu pracowni w materialy i urządzenia dydaktyczne nauk ścisłych oraz pomoc w organizowaniu wymiany młodzieży w celu poznania kultury, tradycji, historii Polski.
Rada uczniowska podczas spotkania podziękowała przedstawicielom Politechniki Warszawskiej za możliwość organizacji zajęć w szkole przez studentów "Koła naukowe uczą na Litwie".

W związku z obchodami „Światowego Dnia Walki z AIDS” społeczność naszej szkoły solidaryzuje się z ludźmi chorymi na AIDS. 6 grudnia pani od biologii Anżelika Nowogrodska i socjalny pedagog Agata Jacznik zorganizowały sztafety wiedzy o AIDS dla klas 9-10. Uczestnicy z pośród 20 argumentów musieli wybrać 10 prawidłowych. Za udział w sztafetach pani dyrektor Teresa Młyńska wręczyła uczniom podziękowania. A jako, że w ten dzień przypadało święto Mikołajek, wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki mikołajkowe.

6 grudnia uczniowie 8-10 klas słuchali odczyt pani Zity Nokunienie przedstawicielki Biura zdrowia o dojrzewaniu i nałogach.