E-Dziennik

2018-01-10
Ogłoszenie!
2017-11-15
Projekt "Razem dla Edukacji"
2017-09-14
Uwaga, szkoła zatrudni nauczyciela klas początkowych!
2017-08-21
INAUGURACJA NOWEGO 2017-2018 ROKU SZKOLNEGO!
2017-02-02
Uwaga szkoła zatrudni pracowników!

2018 - Luty 21
2930310102030405
1920212223242508
2627280102030409
Okno szkolne » Luty

6 lutego uczniowie uczestniczyli w rejonowych zawodach "Gry szachy". Drużyna szkoły zdobyła II miejsce. Uczniów szykował pan Z. Sinkiewicz.

7 lutego socjalny pedagog Agata Jacznik organizowała zajęcia edukacyjne „Malowanie na wodzie”. Wzory namalowane na wodzie zostały zachowane przez przyłożenie kartki papieru do jej powierzchni tworząc przepiękne, zadziwiające, niezwykle dynamiczne kształty i barwne figury. Podczas zajęć uczniowie stworzyli niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju obrazy. A gdyż szykujemy się do obchodów Stulecia Litwy, na rysunkach dominowały kolory flagi naszego państwa.
Zajęcie pozostawiło dużo wrażeń.

8 lutego odbył się apel uczniowski - podsumowanie I półrocza. Dyrektor szkoły pani T. Młyńska przedstawiła działalność i imprezy szkoły w ciągu I półrocza, wymieniła najlepszych uczniów w nauce oraz tych, którzy wzorowo uczęszczali do szkoły.
Postanowieniem Rady nauczycieli, dyrektor wręczyła uczniom dyplomy, słodycze i nagrody.

13 lutego w szkole odbyły się Rejonowe zawody sportowe gry sztafety "Zwinni, silni, odważni”. Drużyna szkoły zdobyła I miejsce. Uczniów szykował i zawody organizował pan Z. Sinkiewicz.

13 lutego społeczność szkoły wzięła udział w zabawie zapustowej przy Domie Kultury w Suderwie. Przebierańcy wzięli udział w koncercie, wesoło bawili się przy muzyce, częstowali się pączkami i chrustami. Starosta gminy pani Czesława Pawiłowicz wręczyła nagrody za najpiękniejsze maski zapustowe.

14 lutego uczniowie 7 klasy prowadzili zabawę Walentynkową. Odbyły się wesołe przedstawienia, ciekawe konkursy uczniom i nauczycielom, wybrano najpiękniejszą parę szkoły, a słodkie nagrody umiliły święto. Scenariusz opracowała wychowawczyni 7 kl. B. Kilnienie.

14 lutego w klasach początkowych odbyło się święto poświęcone Stuleciu Niepodległości Litwy. Uczniowie 4 klasy przedstawili film o Litwie oraz pokazali przedstawienie „Skromna ojczyzna“, uczniowie klas 1-3 brali udział w konkursie wiedzy o Litwie. Święto organizowała nauczycielka jęz. litewskiego B. Kilnienie.

W dniach 5-15 lutego społeczność szkoły uczestniczyła w projekcie „My naprawdę kochamy Litwę”.
Przedszkolacy uczyli się litewskich piosenek oraz tańców, uczniowie klas początkowych przygotowali się do quizu „Święto naszej wolności”.
Uczniowie klas 5-10 pisali listy adresowane mieszkańcom wsi, układali wiersze, rysowali, sportowali, przygotowali prezentacje multimedialne i wystawy prac, tworzyli flagę z dłoni, nakręcili film oraz śpiewali. W czasie imprezy reprezentanci klas przedstawiali prezentacje oraz migawki tworzenia projektu, przeplatane wspólnym śpiewem i tańcem.
Zakończenie święta uwieńczyło serce na białym śniegu ukształtowane ze wszystkich uczestników imprezy. W taki sposób społeczność szkoły pozdrowiła Litwę z urodzinami.

p>