2021-08-24
2019-08-23
Nowy Rok Szkolny!
2017-11-15
Projekt "Razem dla Edukacji"

2021 - Wrzesień 18
3031010203040535
1314151617181937
2021222324252638
2728293001020339
Okno szkolne » Czerwiec

Dnia 14 czerwca uczniowie klasy 3 udali się na wycieczkę do Dino – Parku. Celem wycieczki było wzbogacenie wiedzy przyrodniczej ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dinozaurów.
Czas spędzony na terenie Dino - Parku zostawił po sobie wiele miłych wrażeń oraz istotnych informacji o prehistorii Ziemi, a zwłaszcza o życiu fascynujących zwierząt, jakimi były dinozaury. Ponadto, celem wycieczki było upowszechnianie spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu oraz zabawa na pięknym placu zabaw.
W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory – dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

Jeszcze nie tak dawno witaliśmy się we wrześniu na rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021, a dziś już nadszedł czas pożegnania…
Ten rok minął bardzo szybko, było wiele wspaniałych projektów, imprez, zabaw, ale przede wszystkim nauki. Było również wiele wzruszających chwil, trudnych momentów oraz nowych wyzwań. Od grudnia nauka wyglądała inaczej. Nauczanie zdalne było kolejnym wyzwaniem dla nas wszystkich: uc
Pani dyrektor Renata Starenkiene w sposób wirtualny pozdrowiła wszystkich z pomyślnym zakończeniem roku szkolnego oraz wymieniła, kto otrzymał dyplomy uznania. Dyplomy otrzymali uczniowie za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorową postawę uczniowską.
Gratulacje dla wszystkich!

W dniach 17-23 czerwca w Dziale początkowego nauczania w Rostynianach odbyły się półkolonie dla uczniów z potrzebami specjalnymi.
Już pierwszy dzień zajęć dostarczył dzieciom wiele radości, ponieważ przybyła do nas pielęgniarka pani Renata Mozarska. Podczas zajęć przedstawiła obozowiczom jak prawidłowo doglądać zranione miejsca, bandażować. Uczniowie wiedzę teoretyczną mogli wypróbować praktycznie, co sprawiło wiele radości. A także przekazała upominki dla dzieci.
Z prezentami i pożyteczną lekcją do nas zawitały także inspektorowie Policji Komisariatu Rejonu Wileńskiego Anželika Rakauskienė i Liudmila Čeponienė.
Nie zabrakło także wycieczek. Psycholog Pani Dalia Žičkienė zorganizowała wyjazd do stadniny koni. Obcowanie ze zwierzętami poprawia samopoczucie, poczucie sukcesu. A więc wielką frajdę sprawiła jazda konna i terapia z pieskiem.
Także mieliśmy wyjazd do Zooparku w Wilnie, gdzie obozowicze poznały około 90 gatunków zwierzątek. A popołudnie spędziliśmy w kawiarni, smakując pyszne lody.
Kolejne dni były wypełnione różnymi zajęciami edukacyjnymi. Dzieci rysowały, śpiewały, robiły mozaiki, rysowały na koszulkach. Pogoda dopisywała więc dużo radości sprawiła zabawa z pistoletami wodnymi. Decydując z wypowiedzi dzieci, obóz pozostawił wiele pozytywnych wrażeń, których wystarczy na całe lato.
Serdecznie dziękujemy Administracji samorządu rejonu wileńskiego za finansowanie obozu, „Civinskų Žirgynui“ za bezpłatne i ciepłe przyjęcie naszych obozowiczów.

21 czerwca uczniom klasy 10 zabrzmiał ostatni dzwonek bieżącego roku szkolnego. Wiele nagród i podziękowań otrzymali uczniowie za dobrą naukę, udział w rejonowych konkursach przedmiotowych i sportowych. Wyłoniono zwycięzcę konkursu "Laureata Nagrody im. M. Zdziechowskiego.
Imprezę szkolną uwieńczył hymn szkoły.